but

Zadośćuczynienia za wypadek – kiedy adwokat pomoże nam pokryć straty

Posted by

O ile w miarę łatwo jest ocenić straty materialne poniesione podczas wypadku, o tyle utrata zdrowia jest bardzo względna do oszacowania w pieniądzu. Owszem są koszty leczenia, konsultacji lekarskich, które można policzyć, jednak szanse jakie byśmy mieli, a które wskutek konsekwencji jakiegoś zdarzenia przejdą nam koło nosa są nieocenione. Dlatego warto jest walczyć o odszkodowanie, które chociaż w części pokryje szkodę.

Nigdy nie wiemy co, kiedy i gdzie nam się może przytrafić

Nawet nie zdajemy sobie sprawy, ale nieszczęścia mogą czekać na nas wszędzie. Idąc chodnikiem jesteśmy narażeni na szereg zdarzeń mogących mieć wpływ na nasze zdrowie lub życie. Czy wjedzie w nas samochód, czy spadnie cegła na głowę, czy też wiatr połamie gałąź, która nas przygniecie, każdy wypadek będzie wiązał się z jakąś stratą. Nie można się ustrzec przed wszystkimi możliwymi zagrożeniami, ale można zabezpieczyć się skutki większości z nich.

Polisy ubezpieczeniowe

Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje polisy ubezpieczeniowe gwarantujące wypłatę odszkodowania w przypadku zaistnienia zawartej w danej polisie sytuacji. Niestety, często umowy ubezpieczenia są tak konstruowane, że nie do końca jest wiadomo jakiej sytuacji one dotyczą. Firmy ubezpieczeniowe zazwyczaj interpretują ich treść tak aby jak najlepiej na tym wyjść. Dobrze jest więc skorzystać z pomocy kancelarii adwokackiej, która ma do czynienia z takimi sprawami. Należy użyć dobrych argumentów aby wygrać z tak wielkimi organizacjami. Zachowania firm ubezpieczeniowych też są trochę podyktowane oszustwami polegającymi na próbach wyłudzenia odszkodowania. Są osoby, które prowokują wypadki, bądź wręcz wymyślają historie i preparują dowody aby uzyskać odszkodowanie. Dlatego w sytuacji kiedy naprawdę nam się coś przydarzy, a firma ubezpieczeniowa ma wątpliwości, adwokat który pomoże nam zebrać materiały dowodowe może okazać się niezbędny.

Nie tylko straty materialne

Nieszczęśliwe wypadki to nie tylko straty w zdrowiu fizycznym, ale także urazy psychiczne z nimi związane. Takie znacznie trudniej jest wycenić. Trauma spowodowana wypadkiem komunikacyjnym może skutkować długotrwałym lękiem do prowadzenia pojazdu. Trzeba wtedy znaleźć alternatywne środki transportu, a to może wiązać się z dodatkowymi kosztami. Uraz psychiczny spowodowany wypadkiem przy pracy może sprawić, że pracownik jeśli już wróci do zdrowia będzie miał problem z wykonywaniem dotychczasowych obowiązków, i będzie zmuszony się przekwalifikować. Takich sytuacji można by opisać tyle ile jest ludzi, którym przytrafiły się przykre zdarzenia. Strat psychicznych poniesionych podczas różnego rodzaju wypadków nie da się zawrzeć w polisie ubezpieczeniowej. Każdy odczuwa to inaczej. Ważne jest więc aby uzyskać możliwie jak najwyższe odszkodowanie, chociaż w jakiś sposób rekompensujące poniesione straty. Najłatwiej jest dokonać tego z pomocą prawnika. Mimo, że pieniądze nie są w stanie wynagrodzić wielu strat moralnych, to mogą chociaż przyczynić się do zabezpieczenia przyszłości.

Przy współpracy z http://torun-adwokat.com/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *