kartki

Skuteczny prawnik – czy zawsze będzie drogi?

Posted by

Przede wszystkim trzeba zastanowić się w tym miejscu, jak ocenić miarę skuteczności prawnika. Bo przecież nie zadzwonimy do konkretnej kancelarii, nie będziemy się też dopytywać na spotkaniu, ile i jakich spraw taka osoba wygrała już dla swoich klientów.

Wystarczy tu spojrzeć choćby na fakt, że sprawy toczące się przed sądem są bardzo różne. Choćby z tego względu, że mamy do czynienia z dużym zróżnicowaniem gałęzi prawa. To już sam fakt, który będzie mógł konkretnie się przełożyć na to, że znalezienie czy ocena skuteczność prawnika robi się tematem złożonym. Kolejna rzecz. Warto też uważać na obietnice składam przez prawników,. Bo jeśli otrzymamy obietnicę wygrania jakieś sprawny ,to czy konkretnie bazuje to na kompetencjach, czy też mamy do czynienia z taką sytuacyjny której raczej będzie komuś zależało aby przyciągnąć do siebie danego klienta? Tu nie ma się co oszukiwać, na rynku można znaleźć i takie, i takie przypadki. Sztuką jest więc dobrze zdefiniować sygnały i odczytać je by potem podjąć decyzję.

kartka

Kompleksowe traktowanie – obowiązek prawnika

Warto także mieć na uwadze fakt, ze jeżeli prawnik działa w oparciu o maksymalną staranność, już będzie to dla nas sygnał, że wybraliśmy dobrze, wiadomo też – im więcej pytań zadaje, tym później sprawnie będzie działać. Oczywiście pod warunkiem, ze są to pytania konkretne i precyzyjne, wnoszące coś konkretnego i wartościowego do sprawy. To nie jest przecież żadne wyróżnienie, ze jesteśmy traktowani kompleksowo. U prawnika jest to obowiązek. A co z cenami? Jak wiadomo, zróżnicowanie cen za obsługę prawną jest na naszym rynku bardzo wysokie. Są kancelarie, które są przystępne cenowo i też takie, które za samo zapoznanie się ze sprawą już będą od nas żądać sporych pieniędzy. W praktyce ważne jest, by wystrzegać się tylko i wyłącznie kierowania ceną. Jest to o tyle istotne, że trzeba przecież każdej sprawie poświęcić czas. Wiadomo, że im bardziej doświadczony jest prawnik, tym może być droższy, jednocześnie można tutaj liczyć na fakt, że im dłuższy staż zawodowy i szersze kompetencje, tym sprawniejsze będzie w praktyce działanie takiej osoby.

ksiazki

Zauważ, że…

Rynek pokazuje jasno, że kancelarii przybywa , jest coraz więcej radców prawnych gotowych nieść pomoc, mówi adwokat Andrzej Pazdyga w Toruniu. Jedno co jest ważne – dla własnego dobra i bezpieczeństwa, unikajmy tych prawników, których stawki są podejrzanie niskie. Może to świadczyć o bardzo wielu czynnikach, które będą się prawdopodobnie negatywnie odbijały na naszej sprawie, a ego przecież chcemy za wszelką cenę uniknąć.

banknoty

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *