ksiązka

Blaski i cienie prowadzenia firmy w Internecie

Posted by

Współczesna technologia odgrywa coraz większą rolę w kwestii prowadzenia przedsiębiorstw. Doskonałym przykładem owej zależności jest dynamiczny rozwój e-biznesu, który działa z wykorzystaniem możliwości jakie niesie nam sieć. W opinii ekspertów internet jest dziś najskuteczniejszą metodą marketingową, a dynamicznym rozwój e-przedsiębiorstw potwierdza ową teorię. Mimo wszystko prowadzenie wirtualnej działalności gospodarczej posiada kilka wad. W dzisiejszym artykule zastanowimy się nad walorami oraz wadami wirtualnych przedsiębiorstw. Zapraszamy do lektury!

Zalety prowadzenia firmy w sieci

Marketing internetowy uważany jest przez ekspertów za skuteczne oraz wydajne narzędzie służące pozyskaniu szerokich rzesz klientów. Podstawową zaletą prowadzenia przedsiębiorstwa w wirtualnym świecie jest fakt, że mamy nieograniczone możliwości nie tylko pozyskania klientów, ale także dostarczenia im produktu, bądź usługi. Nie ogranicza nas szerokość geograficzna, a dzięki łączą i rozwiniętym przemyśle logistycznym możemy współpracować z osobami niemal w każdym zakątku świata. Kolejnym walorem prowadzenia e-biznesu są ograniczone wydatki na początku działalności. W przypadku biznesu stacjonarnego kluczową inwestycją jest ta pierwsza, czyli kapitał. Doskonale widać to na przykładzie prowadzenia sklepu – musimy zainwestować w lokal bez względu czy jest to wynajem, czy zakup. Innego rodzaju wydatkiem jest inwestycja w pracowników. W przypadku prowadzenia e-przedsiębiorstwa wydatki te nas nie dotyczą. Ważnym walorem prowadzenia działalności wirtualnej jest również zwiększona elastyczność biznesowa. W praktyce oznacza to, iż zdolność e-firmy w dostosowaniu się do aktualnych warunków rynkowych jest znacznie większa, niż w przypadku tradycyjnej działalności. Jeśli chodzi o biznes w sieci, to można w sposób błyskawiczny zmienić profil oraz kwalifikacje działalności. Wystarczy kilka kliknięć. Z powodzeniem i w ułamku sekundy można zmienić także przyzwyczajenia firmy, co w przypadku konwencjonalnego modelu jest niemożliwe i wiązałoby się z dodatkowymi wydatkami. Ostatnią zaletą prowadzenia e-biznesu są większe możliwości dotyczące współpracy i kooperacji z innymi markami zgromadzonymi w sieci. Podsumowując – większa swoboda, szersze możliwości i niższe wydatki – to najważniejsze walory e-biznesowej działalności.

klawiatura

Wady prowadzenia firmy w sieci

Kluczową wadą e-biznesu jest ogromna konkurencja. W sieci powstaje mnóstwo firm, które z trudem utrzymują się na powierzchni. Dla wielu z nich działalność sieciowa jest kontynuacją tej stacjonarnej, co stanowi naturalną przewagę na starcie. Kolejną wadę stanowi wydłużony proces zdobywania zaufania pośród klientów oraz budowania z nimi lojalnych relacji. Większość osób wciąż pozostaje nieufna w przypadku produktów których nie może dotknąć, zaś recenzje i komentarze okazują się niewystarczające. Ostatnią wadę stanowią koszta dodatkowe, które w tym przypadku dotyczą procesu wysyłki, a mówiąc ściślej – koszta związane z zabezpieczeniem produktów. Pomimo owych wad gołym okiem widać, że zalet jest znacznie więcej, dlatego warto inwestować w taką formę prowadzenia działalności.

Tekst przy współpracy z https://szymalazaremba.pl/.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *