Obsługa prawna – korzyści dla firmy

Posted by

    Rozpoczęcie działalności gospodarczej automatycznie wiąże się z koniecznością podejmowania decyzji związanych z prawodawstwem polskim. Przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z konsultacji prawnej, aby uniknąć błędów w prowadzeniu firmy, które mogą mieć negatywne skutki prawne. Doświadczony prawnik może świadczyć obsługę prawną firmy i wykonywać różne czynności zmierzające o prawidłowego zarządzania przedsiębiorstwem.

Jak ważna jest obsługa prawna dla firmy?

    Obecnie większość przedsiębiorców konsultuje newralgiczne decyzje z prawnikiem, dzieje się tak, ponieważ mają oni świadomość tego jak nieprzemyślane decyzje biznesowe, mogą wpłynąć na kondycję firmy. (https://adwokat-kaliszewski.pl/obsluga-przedsiebiorcow/) Współpraca z kontrahentami, podpisywanie umów często wymaga znajomości przepisów prawnych, właściciel firmy, który nie rozumie zapisów danej umowy powinien przed jej podpisaniem zasięgnąć porady prawnika. Odwlekając taką konsultację, można doprowadzić do nieprawidłowego rozporządzenia majątkiem firmy, co może mieć długofalowe konsekwencje. Stawiając na pierwszym miejscu rozwój firmy i osiąganie zysków warto zadbać o obsługę prawną, która będzie wspierać przedsiębiorcę i pomoże w pełnym jej rozkwicie.     

Co składa się na obsługę prawną firm?

    W zależności od potrzeb przedsiębiorcy opracowywane są zagadnienia dotyczą obsługi prawnej. Najczęściej takie wsparcie prawne wiąże się z:  

  • Porady prawne ściśle związane z formą prowadzonej działalności gospodarczej
  • Sporządzanie i/lub opiniowanie umów
  • Opracowywanie regulaminów i statutów w uzgodnieniu z przedsiębiorcą
  • Informowanie na bieżąco przedsiębiorcy o zachodzących zmianach w przepisach prawa
  • Prowadzenie kadr: pomoc w zatrudnianiu i zwalnianiu pracowników
  • Reprezentowanie właściciela firmy podczas rozmów z dłużnikami, różnymi organami (administracji, egzekucyjnymi, sądami)
  • Przygotowywanie opinii prawnych
  • Sporządzanie dokumentów, korespondencji do różnych instytucji
  • Windykacja wierzytelności
  • Pomoc prawna podczas zakładania i rejestracji spółek, przekształceń i likwidacji spółek.

Czy obsługa prawna wiąże się z ciągłą obecnością prawnika w firmie?

    Sposób wykonywania obsługi prawnej wiąże się z uzgodnieniami, jakie zapadaną między prawnikiem a przedsiębiorcą. Ma na to wpływ również zakres świadczonych usług, pomoc prawna może być stała lub doraźna. Wiele problemów prawnych może być rozwiązywanych poprzez kontakt telefoniczny i e-mailowy. Jeżeli sytuacja wymaga osobistego kontaktu z prawnikiem takie spotkania są organizowane i zapadają na nich kluczowe decyzje związane z zagadnieniami prawnymi.

Współpraca: Adwokat Michał Kaliszewski

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *