kobieta

Najważniejsze atrybuty profesjonalnego detektywa

Posted by

Skuteczna praca detektywa – zarówno tego początkującego, jak i doświadczonego nie obejdzie się bez zastosowania odpowiednich narzędzi. Bynajmniej nie chodzi tu o lupę z której słyną Sherlock Holmes, a o nowoczesne twory technologiczne, które pozwalają usprawnić śledztwo. Bez jakich atrybutów praca współczesnego detektywa się nie obejdzie? Odpowiedź w dzisiejszym artykule.

Aparat Fotograficzny

Profesjonalny detektyw powinien zadbać przede wszystkim o posiadanie wysokiej jakości aparatu fotograficznego ze stosownym obiektywem. Tego rodzaju narzędzie pozwoli uchwycić nawet najdrobniejsze detale, które mogą mieć kluczowe znaczenie dla śledztwa. Aparat fotograficzny może posłużyć również dokumentacji, która jest opracowywana przez śledczych bez względu na powodzenie całej misji. Fotografie w niej zawarte są niezbitymi dowodami na sali rozpraw i nie tylko.

kobieta

Bezprzewodowa Kamera

A najlepiej kamery. Minimalnych rozmiarów bezprzewodowe kamery detektywistyczne nie należą do najtańszych, ale jest to inwestycja bez której w dłuższej perspektywie się nie obejdzie. Mikrokamery stosowane są przede wszystkim w celu zarejestrowania zdarzeń stanowiących dowód w konkretnej sprawie – np. zdrad w rozprawie rozwodowej. Nagrany obraz może także odsłonić oboczne wątki śledztwa naprowadzając je na nowe tory. Przy wyborze kamer warto pamiętać o możliwości oglądania obrazu na żywo, aby mieć pewność, że mamy oko na daną osobę, czy newralgiczny obszar.

Dyktafon to podstawa

Ważnym instrumentem dla śledztwa jest również dyktafon. Oczywiście współcześnie możemy nagrywać rozmowy na telefon komórkowy, jednak jakość dźwięku pozostawia w tym przypadku sporo do życzenia, zauważa pracownik Agencji Ochrony w Głogowie. Najskuteczniejsze dyktafony występują w formie bezprzewodowej pluskwy, która może być przyczepiona do każdego rodzaju powierzchni – np. blatu stolika. W ten sposób nie dość, że zarejestrujemy ważną dla śledztwa rozmowę, to będziemy mieć możliwość jej wysłuchania w czasie rzeczywistym.

urzadzenie

Notes i długopis

Notes i długopis w przeciwieństwie do wspomnianej na wstępie lupy wciąż jest nieodłącznym elementem wyposażenia śledczego. Warto pamiętać, by zawsze mieć go przy sobie. Jak wiemy pamięć bywa ulotna, a zanotowanie nawet z pozoru błahych informacji może mieć ważne znaczenie dla łączenia faktów zbliżających nas do wyjaśnienia zagadki, czy podjęcia nowego tropu.

W skład wyposażenia profesjonalnego detektywa jak widać wchodzą nie tylko dobra współczesnych technologii, ale także urządzenia analogowe, których wykorzystywanie nadal może mieć ogromne znaczenie. Zaplecze detektywów powinno być obszerne – im więcej pomocnych atrybutów, tym lepiej, ponieważ dają one dodatkowe możliwości.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *